Jak pečovat o náramky z minerálů

Jak se starat o náramky z minerálů?

  • Bižuterní komponenty a korálky z minerálů nemají rády vodu a vlhkost – může dojít ke korozi komponentů či ztrátě barvy u korálků. Snažíme se pro Vás vybírat pouze kvalitní minerální korálky, aby nedocházelo ke ztrátě barvy. Jelikož se jedná o přírodní kámen, může docházet postupem času k jeho opotřebení, poškrábání či drobnému opotřebení v podobě ztráty barvy.

 

  • Některé bižuterní komponenty, které jsou v naší nabídce, jsou ze slitiny zinku – může tedy docházet ke ztrátě barvy, korozi, zmatnění atd.

V naší nabídce ovšem najdete i náramky, které jsme doplnili komponenty z kvalitní chirurgické oceli, tyto komponenty jsou odolnější a nedochází u nich ke ztrátě barvy. Postupně se snažíme přejít pouze na komponenty z chirurgické oceli, abychom Vám nabízeli co nejkvalitnější náramky.

 

  • Aby nedocházelo ke ztrátě barvy a předčasnému opotřebení sundávejte bižuterii před koupáním, sprchou, saunou, či jinými aktivitami, kde dochází ke styku s vodou. Zabijákem bižuterie je také pobyt u moře. Kombinace mořské vody a slunce je pro bižuterii téměř jistou zkázou.

 

  • Nenechávejte bižuterii v koupelně, na slunci, či volně uloženou na vzduchu. Ukládejte ji na suché temné místojako např. šperkovnice, krabička s víkem, či textilní pytlíček (můžete využít naše pytlíčky ForDeco ve kterém Vám náramek zašleme)

 

 

  • Chemikálie jako parfémy, krémy, mycí prostředky a jiné můžou způsobit stejné změny bižuterie uvedené výše. Bižuteriiproto sundávejte při domácích pracích, aby nedošlo ke styku s čistícími prostředky. Parfém, či krém nechte dobře zaschnout a poté si vaše šperky nandejte

 

  • Pot obecně může způsobit změny a zabarvení korálků i komponentů. Sundávejte si bižuterii před sportovními, či fyzicky náročnými aktivitami. Poškození může způsobit i přílišný tah či tlak.

 

  • Chraňte svoje šperky, či jednotlivé komponenty před domácími mazlíčky, či dětmi. Může dojít k přetrhnutí náramku. Kuličky a jiné části náramku nejsou na hraní, proto je uchovávejte mimo dosah dětí. Mohlo by dojít k jejich olizování, snězení či zadušení.

 

 

  • Čas od času bižuterii přeleštěte suchým hadříčkem.Dá se tak vyleštit zažloutnutí komponentů stříbrné barvy, i zmírnit jejich černání. V žádném případě k čištění náramků nepoužívejte chemikálie v podobě čistících prostředků, vlhčených ubrousků či jiných přípravků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení