Jak pečovat o náramky z minerálů

Jak se starat o náramky z minerálů?

  • Bižuterní komponenty a korálky z minerálů nemají rády vodu a vlhkost – může dojít ke korozi komponentů či ztrátě barvy u korálků. Snažíme se pro Vás vybírat pouze kvalitní minerální korálky, aby nedocházelo ke ztrátě barvy. Jelikož se jedná o přírodní kámen, může docházet postupem času k jeho opotřebení, poškrábání či drobnému opotřebení v podobě ztráty barvy.

 

  • Některé bižuterní komponenty, které jsou v naší nabídce, jsou ze slitiny zinku – může tedy docházet ke ztrátě barvy, korozi, zmatnění atd.

V naší nabídce ovšem najdete i náramky, které jsme doplnili komponenty z kvalitní chirurgické oceli, tyto komponenty jsou odolnější a nedochází u nich ke ztrátě barvy. Postupně se snažíme přejít pouze na komponenty z chirurgické oceli, abychom Vám nabízeli co nejkvalitnější náramky.

 

  • Aby nedocházelo ke ztrátě barvy a předčasnému opotřebení sundávejte bižuterii před koupáním, sprchou, saunou, či jinými aktivitami, kde dochází ke styku s vodou. Zabijákem bižuterie je také pobyt u moře. Kombinace mořské vody a slunce je pro bižuterii téměř jistou zkázou.

 

  • Nenechávejte bižuterii v koupelně, na slunci, či volně uloženou na vzduchu. Ukládejte ji na suché temné místojako např. šperkovnice, krabička s víkem, či textilní pytlíček (můžete využít naše pytlíčky ForDeco ve kterém Vám náramek zašleme)

 

 

  • Chemikálie jako parfémy, krémy, mycí prostředky a jiné můžou způsobit stejné změny bižuterie uvedené výše. Bižuteriiproto sundávejte při domácích pracích, aby nedošlo ke styku s čistícími prostředky. Parfém, či krém nechte dobře zaschnout a poté si vaše šperky nandejte

 

  • Pot obecně může způsobit změny a zabarvení korálků i komponentů. Sundávejte si bižuterii před sportovními, či fyzicky náročnými aktivitami. Poškození může způsobit i přílišný tah či tlak.

 

  • Chraňte svoje šperky, či jednotlivé komponenty před domácími mazlíčky, či dětmi. Může dojít k přetrhnutí náramku. Kuličky a jiné části náramku nejsou na hraní, proto je uchovávejte mimo dosah dětí. Mohlo by dojít k jejich olizování, snězení či zadušení.

 

 

  • Čas od času bižuterii přeleštěte suchým hadříčkem.Dá se tak vyleštit zažloutnutí komponentů stříbrné barvy, i zmírnit jejich černání. V žádném případě k čištění náramků nepoužívejte chemikálie v podobě čistících prostředků, vlhčených ubrousků či jiných přípravků.
Zpět do obchodu